niedziela, 16 października 2016

Miedziany trójkąt

Mamy za sobą parę lat taniejącej miedzi, a wygląda na to, że to być może nie koniec. Zapowiada się większy ruch - odbicie czy kolejna spadkowa fala? 
Od około roku notowania miedzi zamykają się w zwężającym się trójkącie. Formacja z zasady powinna preferować kontynuację trendu, choć na wyprzedanym rynku można się obawiać również mocnego odbicia w górę.

Tak czy inaczej - wyjście z ram trójkąta powinno poskutkować bardziej znaczącym ruchem z tysiącdolarowym (wg przedstawionej na wykresie skali) zasięgiem.

Jak widać na większym zbliżeniu, po dwóch czarnych świecach z ostatnich dni, rozstrzygnięcie może przyjść już niebawem, po dotarciu do rejonu $4600. W zależności od przyjętej strategii (gra na odbicie lub próba zajęcia krótkiej pozycji na ewentualnym wodospadzie), zachowanie kursu w tym tygodniu będzie kluczowe.I słowo ode mnie - od pewnego czasu rzadziej siadam przed komputerem i blog zamarł na kilka miesięcy. Nadal obserwuję rynki, nie mam jednak czasu, aby o tym pisać. Jeśli mam nadal dzielić się obserwacjami, to tylko w takiej formie - krótkich wpisów z wykresami z mobilnych narzędzi. Mam nadzieję, że publikowane tu spostrzeżenia i rady, mimo zubożonej formy, nadal będą stanowić dla Was pomoc i inspirację. 

Uważajcie na siebie, październiki na rynkach bywają burzliwe!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza