piątek, 22 kwietnia 2011

Świąteczne wydanie "Parkietu"

"Parkiet" przygotował na Święta wydanie specjalne, po które warto sięgnąć. Hitem jest wywiad z Elderem (autorem kultowej książki "Zawód inwestor giełdowy"), ale kilka innych tekstów również zasługuje na uwagę.

Poniżej zajawki artykułów ze świątecznego dodatku. Oceńcie sami, czy znajdziecie w tym wydaniu coś, co może Was zainteresować...

Inwestorzy wciąż popełniają te same błędy, tylko szybciej 
Grzegorz Siemionczyk
Rozmowa z Alexandrem Elderem, inwestorem i autorem książek o tematyce giełdowej."Indeksy giełdowe są na najwyższym poziomie od dwóch lat, ale wielu graczy wciąż nie bierze w tych zwyżkach udziału. Dla mnie jest to znak, że rynek byka się jeszcze nie skończył"...

Kompendium kluczowych barometrów koniunktury 
Grzegorz Siemionczyk, Tomasz Hońdo
Jak mierzyć tętno gospodarki i giełdy? Przedstawiamy listę najważniejszych wskaźników, które pomagają ocenić, w jakim punkcie cyklu koniunkturalnego i giełdowego si ę znajdujemy. I analizujemy ich wartość prognostyczną 

Czy Fed wzniósł domek z kart?
Grzegorz Siemionczyk
Od ponad dwóch lat amerykański bank centralny realizuje program ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej. Pesymiści twierdzą, że to jedyny motor ożywienia w gospodarce i hossy na rynkach akcji i surowców. Czy planowane na czerwiec zakończenie tego programu może się zakończyć poważnymi turbulencjami?

Fed nie jest jedynym źródłem inflacji 
Grzegorz Siemionczyk
Pytania do Williama White’a, byłego głównego ekonomisty Banku Rozrachunków Międzynarodowych.

Suma wszystkich przekrętów na Wall Street 
Hubert Kozieł
Wśród przyczyn ostatniego kryzysu finansowego wymieniane są zazwyczaj: bańka na amerykańskim rynku nieruchomości, błędy popełnione przez banki, regulatorów i Fed, a także nadmierne zadłużenie zachodnich społeczeństw. Tymczasem niewiele się mówi o kryminalnych działaniach finansistów i urzędników.

Cykl w przemyśle zatacza koło 
Tomasz Hońdo
Dlaczego od jesieni 2010 r. zdobywanie nowych szczytów hossy na GPW przychodzi z takim mozołem? Dlaczego roczne tempo zwyżki indeksu sWIG80 jest bliskie zera? Odpowiedzią jest sytuacja w przemyśle, który już od jesieni znajduje się w fazie spadkowej cyklu koniunkturalnego. Od tego, jak głęboka będzie ta faza, zależeć będzie to, czy inwestorzy odczuwać ją będą nadal jedynie jako spowolnienie zwyżki kursów, czy też jako straty poniesione na akcjach.

_____________________________________
A - korzystając z okazji - składam wszystkim czytelnikom bloga najlepsze wielkanocne życzenia. Wielu giełdowych sukcesów, ale też ciepła, miłości i radości w życiu prywatnym. Pamiętajcie, że pieniądze to nie wszystko! :)

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza