piątek, 1 kwietnia 2011

Konkursy dla inwestorów

W jaki sposób polski inwestor może wygrywać, gdy warszawska giełda została zamknięta a świat popada powoli w weekendowy marazm? Cóż, najprostszym rozwiązaniem wydaje się udział w kilku konkursach dla inwestorów... ;)


W konkursie surowcowym organizowanym przez Skarbiec TFI do zgarnięcia jest całkiem pokaźna pula nagród - od kilogramowej sztabki srebra, przez iPada po prenumeraty "Forbesa" i uncje srebra. Zabawa polega na skonstruowaniu z 19 dostępnych surowców portfela, który przyniesie w drugiej połowie kwietnia najwyższą stopę zwrotu. Konkurs wymaga rejestracji, natomiast - w przeciwieństwie do wielu innych konkursów tego typu - nie jest wymagane dokonanie żadnych zakupów jednostek funduszy TFI Skarbiec.


KBC Securities organizuje z kolei rozgrywany w 13 rundach konkurs, w którym należy wytypować wartość indeksu WIG20 pod koniec tygodnia. Dla inwestora, który będzie najbliższy prawdy, czeka co tydzień 5000zł nagrody. Konkurs również wymaga rejestracji.


Na koniec - coś mniejszego kalibru. W serwisie Bankier.pl, po odpowiedzi na jedno proste pytanie, zarejestrowani użytkownicy mają szansę wygrać jeden z 10 egzemplarzy książki "NewConnect - nowa szansa na duże zyski" Adama Jagielnickiego.


I choć gra w tego typu konkursach nie przyniesie może oszałamiających profitów, warto jednak zwrócić uwagę na nad wyraz korzystną relację zysku do ryzyka ;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza