wtorek, 5 maja 2015

Czyżby wieloręki RGR na DAX?

Duże europejskie indeksy giełdowe wydają się rysować coś, co przypomina formacje szczytowe. Teoretycznie miałoby to nawet jakieś fundamentalne uzasadnienie - w końcu, jeśli dobrze się orientuję, lada moment możemy rozgrywać małą panikę wokół nieuregulowanych zobowiązań Grecji.

Nie jest to może najbardziej elegancka formacja głowy i ramion (ramion tu podejrzanie dużo), ale przyznacie chyba, że wymowa jest dość zbliżona do RGR-a. Podobne formacje widać na FRA40 i EU50, które również obserwuję, ale w przypadku instrumentu DE30 mamy w tej chwili najbardziej przejrzystą i najczystszą sytuację - mianowicie zaliczamy właśnie powrót do linii szyi (okolice ~11680 punktów), czyli teoretycznie najkorzystniejszy punkt, żeby otworzyć dobrze zabezpieczoną krótką pozycję.


DAX. Interwał 4-godzinny. Powrót do linii szyi i - nurkujemy!

Jeśli scenariusz spadkowy się zrealizuje, rozpiętość formacji wskazuje na zejście DAX-a o ok. 750 punktów w dół, czy pewnie gdzieś w rejon okrągłych 11.000 pktów z opcją na ewentualne czyszczenie stop-lossów poniżej tego poziomu. Gra wydaje się warta świeczki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza