czwartek, 8 stycznia 2015

Potwierdzony RGR na pszenicy

Nadarza się okazja do zajęcia potencjalnie zyskownej pozycji na rynku pszenicy. W grudniu kurs uderzył w linię trendu spadkowego. Teraz z kolei realizuje się mały RGR dla spóźnialskich.

W średnim terminie rynek jest już nieco wychłodzony spadkami, więc ryzyko zagrania jest większe niż te 100$ wyżej w grudniu, ale ciągle wygląda to na potencjalnie niezły moment na wejście w krótką pozycję. Wystarczy popatrzeć na długoterminowy kierunek ruchu (1200$ w szczycie hossy w 2007, 800-900$ w połowie ubiegłego roku)...

WHEAT. Wykres tygodniowy. Pszenica coraz niżej.

...a następnie skrócić nieco perspektywę. Na wykresach dziennym i H4 rysuje się dość klarowna zapowiedź spadków, która może zakończyć kwartalne odbicie z poziomów ~460$ i sprowadzić kurs ponownie w te rejony (zasięg formacji to właśnie ok. 100$ z obecnych ~560$).

Dzisiejsza czarna świeczka schodzi poniżej linii szyi w RGR i potwierdza realizację tego scenariusza. Dla ostrożniejszych graczy sugeruje się zaczekanie na techniczny powrót do linii szyi, jeśli oczywiście rynek zechce kontynuować realizację RGR-a w wersji podręcznikowej.

WHEAT. Wykres dzienny. Ładny RGR na wykresie pszenicy.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza