wtorek, 2 czerwca 2015

Jeszcze słowo o bawełnie i miedzi

Bawełna i miedź znajdują się w rejonie ważnych wsparć. Jest okazja na bardzo precyzyjne, a więc i relatywnie bezpieczne i zyskowne wejście na rynek.

Przed tygodniem sygnalizowałem, że bawełna dotarła do linii wsparcia w kanale, w którym porusza się od pół roku (Bawełna na wsparciu - czyżby znów zwrot bez niespodzianek?). Od tamtej pory sporo zdążyło się wydarzyć, ale ponownie jesteśmy w punkcie wyjścia. Najpierw nastąpiło dynamiczne odbicie, dotarliśmy prawie do połowy kanału (w pewnym momencie nawet $66,5), ale tego samego dnia nastąpił odwrót byków i 29 maja na wykresie powstała czarna świeca z długim górnym cieniem. I oto po paru dniach znów jesteśmy na wsparciu.

W tej chwili obstawianie dalszego kierunku to wróżenie z fusów, ale moim zdaniem wymowa zarówno tej świecy, jak i dłuższego kulania się przy wsparciu jest niedźwiedzia. Niedźwiedzi jest też, w moim odczuciu, układ który rysuje się od końca marca - coś na kształt zmutowanego RGR-a, w którym rysujemy teraz prawe ramię (ramiona).

Dla mnie to okazja do otwarcia pozycji krótkiej - względnie "bezpiecznej", bo zakładam, że pęknięcie wsparcia może znieść nas w rejon $60, więc zysk do ryzyka w tej transakcji to już ponad ~4:1.

COTTON. Bawełna wróciła na linię wsparcia. Będzie zjazd?


Przy okazji warto też rzucić okiem na miedź. Tu też mamy balansowanie na linii wsparcia. Odbicie mogłoby nas wynieść o $450 wyżej względem obecnego poziomu (~$6000). Warto tylko pamiętać, że pomimo wystąpienia kilku fal wzrostowych, w dłuższym horyzoncie czasowym, podobnie jak na bawełnie, mamy trend spadkowy, więc nawet grając pod odbicia warto być gotowym na realizację scenariusza spadkowego - potencjalnie bardziej zyskownego.


COPPER. Miedź zjechała do linii wsparcia. Co dalej?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza