poniedziałek, 7 lipca 2014

3% cashback od BNP Paribas - nowy Sync?

90% bankowych promocji to dziś dziadowanie i pakowanie się pod krzyżowy ostrzał marketingowców, opłat i prowizji. Raz na czas pojawia się jednak sensowna oferta, która pozwala zarobić kilkaset złotych na nic nierobieniu...

Przed kilkoma laty takim hitem był Alior Sync - bank, który zaoferował w pełni darmowy rachunek zakładany online z rewolucyjną wówczas promocją cashback, zwracającą 5% kwot transakcji internetowych, przy braku jakichkolwiek warunków i upierdliwości. W międzyczasie Sync przebrał się za T-Mobile, ale siłą rozpędu sam ciągle korzystam z tego rachunku - jest w pełni darmowy (razem z kartą, to rzadkość) i oferuje parę unikatowych funkcji (jak np. 10 darmowych błyskawicznych przelewów, darmowe bankomaty czy autouzupełnianie, dzięki któremu system sam utrzymuje oczekiwane saldo na ROR, nadwyżki przesuwając na oprocentowane konto oszczędnościowe). Niestety, sam cashback, który dał mi zarobić dobre kilkaset złotych (czy bodaj nawet 4-cyfrową kwotę, w całym okresie trwania promocji) został mocno okrojony.

Ale oto - umarł król, niech żyje król. Podobną promocję uruchamia właśnie BNP Paribas. Na dzisiejszym rynku nie obędzie się, niestety, bez paru dodatkowych warunków, ale nie wydają się szczególnie irytujące, a do wzięcia jest:
* zwrot 3% wartości transakcji online dokonanych kartą w ramach aplikacji mobilnej PayU
* maksymalnie 50zł miesięcznie, czyli maksimum 600zł rocznie

Warunków darmowości konta i karty są:
* wpływ na konto minimum 1000zł miesięcznie (ale z dowolnego źródła, więc to niewielki kłopot, szczególnie, że zamierzamy z tego konta coś kupować, a więc i je zasilać)
* płatności kartą online na kwotę minimum 200zł miesięcznie (ale chcecie dostawać zwrot, więc i tak będziemy te transakcje robić, nie?)Oferta jest szczególnie warta rozważenia, jeśli:
* dużo kupujecie przez Allegro
* lub planujecie zakupy trochę grubszej elektroniki (na liście miejsc, w których można płacić z PayU są Media Markt, Saturn i Agito i sporo innych sklepów)

To w takich przypadkach 3-procentowy cashback najszybciej ma szansę zamienić się w sensowne pieniądze, dla których warto pofatygować się do BNP Paribas. Warto zwrócić uwagę, że aby otrzymać pełne 50zł zwrotu w miesiącu (górny limit), należałoby wydać ~1670zł.

Procedura zakładania iKonta jest wyjątkowo prosta. Wystarczy wypełnić internetowy formularz wniosku, potwierdzić umowę przelewem z innego konta i voilà!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza