niedziela, 20 lipca 2014

Trzy spółki z niedzielnego przeglądu

Kolejny kiepski tydzień i niezbyt owocny przegląd. Z kilkuset przejrzanych spółek ledwie kilka wygląda na tyle ciekawie, że można pokusić się o techniczne zagranie na nich.

Z bardzo szerokiej perspektywy ciekawie prezentuje się sytuacja techniczna na spółce Cognor [COG]. Po dramatycznych spadkach sprzed roku kurs podnosi się, rysując trójkąt oparty na poziomie oporu w rejonie ~2,05. Zamykająca trójkąt od dołu linia trendu wzrostowego rysuje się w okolicach ~1,70. Zakładając wyjście górą z konsolidacji, można próbować wejścia teraz, przy linii wsparcia, lub czekać na przełamanie oporu.

Cognor [COG]. Interwał tygodniowy.
Cognor [COG]. Interwał dzienny.

Dla amatorów mocniejszych wrażeń interesująca może wydać się prowzrostowa chorągiewka na wykresie kursu spółki Celtic [CPD]. Reprezentuję dość nieortosoksyjną szkołę analizy technicznej - wg mnie formacje raczej mówią coś ogólnego o zmianach relacji popytu i podaży niż stanowią jakąś pewną wyrocznie. W tym kontekście to, czego ktoś inny nie uznałby za spodek (patrz poniżej), wg mnie jest dość przejrzystą zmianą nastawienia do papieru - formacja zbliżona do spodka, rosnący wolumen, wystrzał zakończony chorągiewką, która daje szanse na jeszcze jeden ruch w górę. Niestety, papier jest mocno rozgrzany, więc możliwe, że czeka nas osuwanie. Płynność też utrudnia zagranie z ograniczonym ryzykiem...

Celtic [CPD]. Interwał dzienny.

Z kolei Immobile [GKI] to spółka, która gościła na tych łamach przed ponad miesiącem (5 ciekawych spółek z niedzielnego przeglądu). Od tamtej pory stała się najzieleńszym składnikiem mojego portfela, prezentując się zadziwiająco wręcz byczo. Zwróćcie uwagę na praktycznie pozbawione korekt zaliczanie kolejnych poziomów cenowych. Aktualnie kurs konsoliduje się pod maksimum wyznaczonym w rejonie ~2,40.

Immobile [GKI]. Interwał dzienny.

Powodzenia na rynku i uwaga na czarne łąbędzie!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza