środa, 16 lipca 2014

WIG30 - przegląd techniczny dużych spółek

Indeks dużych spółek obronił wsparcie i zrobił kilkudziesięciopunktowy ruch w górę. Jeśli ktoś liczy na dalsze wzrosty, warto spojrzeć na kilka spółek - na ich wykresach sytuacja techniczna wygląda czasem ciekawiej niż na samym indeksie.

Coś ciekawego dzieje się z Boryszewem [BRS]. Po miesięcznej konsolidacji kurs spółki przełamał wsparcie w rejonie ~5,20 i zanurkował do 5,01. Jak się okazuje - było to fałszywe wybicie (kolokwialnie rzecz ujmując: odleszczanie przed odpałem). Kurs wrócił do kanału a dziś sforsował jego górne ograniczenie, zamykając się powyżej dwuletniej linii trendu spadkowego. Technicy mogą wchodzić.

Warto mieć jednak na uwadze, że ruchu nie potwierdzają zwiększone obroty, więc nadal możliwe są dwa scenariusze:
a) spekulanci zaspali i trzeba skupować akcje, póki się nie zbiegną,
b) mamy do czynienia z podwójną pułapką na leszcza, którą dość łatwo zastawić przy tak śladowych obrotach.

Boryszew [BRS]. Interwał godzinowy.

Boryszew [BRS]. Interwał dzienny. 3 lata.

Dla tych, którzy nie wietrzą Armageddonu na giełdach, ciekawa może być sytuacja na BZWBK [BZW], który zamknął się dziś na linii wsparcia, na poziomie 345,00. Jeśli wsparcie wytrzyma i kurs pozostanie w ruchu bocznym, możemy spodziewać się ruchu nawet w kierunku szczytów w rejonie ~405-415,00.

BZWBK [BZW]. Interwał dzienny. 1 rok.

Bardzo podobnie wygląda sytacja na CCC [CCC]. Kurs spółki kilka dni temu przetestował i od paru dni broni wsparcia w rejonie ~108,00.

CCC [CCC]. Interwał dzienny. 1 rok.

O krok przed wymienionymi spółkami jest TVN [TVN], który już w zeszłym tygodniu wybronił wsparcie w rejonie ~14,00 i pokonał już jedną trzecią drogi ku docelowemu poziomowi 17,00.

TVN [TVN]. Interwał dzienny. 1 rok.

Sytuacja techniczna na PZU [PZU] dość przewrotnie pokazuje, że wiele zależy od tego, które punkty na wykresie połączymy. Z perspektywy roku mamy wybronioną linię wsparcia (ładny młot z piątku jako sygnał odwrotu niedźwiedzi), z perspektywy kwartału natomiast - uderzyliśmy o linię oporu (a spadająca gwiazda wieści odwrót byków).

PZU [PZU]. Interwał dzienny. 1 rok.

Choć żadna z wymienionych sytuacji technicznych nie wygląda szczególnie byczo, to jednak w kilku przypadkach można zaryzykować zagranie. Z uwagi na relatywnie dużą płynność spółek z indeksu blue chipów, możliwe jest dość precyzyjne zagranie z ciasnym stop-lossem, a więc także korzystna relacja ceny do ponoszonego ryzyka.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza