niedziela, 15 czerwca 2014

5 ciekawych spółek z niedzielnego przeglądu

Obraz szerokiego rynku nie jest szczególnie byczy, ale podczas weekendowego przeglądu da się zauważyć kilka spółek, których wykresy wyglądają interesująco.

Po spektakularnym wystrzale z końca maja (+38% na rekordowej sesji) kurs Bakallandu [BAK], w ramach 3-tygodniowej realizacji zysków przez co bardziej niecierpliwych, kurs oparł się o 50-procentowe zniesienie Fibo. Nie zaglądałem w fundamenty, ale jeśli kogoś nie przeraża duża zmienność, można mieć nadzieję na kontynuację wzrostów i szukać pozycji do zajęcia długiej pozycji.

Bakalland [BAK], interwał dzienny

Kurs Elzabu [ELZ] znajduje się w długoterminowym (od początku 2013) trendzie wzrostowym. Świeczki wskazują na przeciętną płynność, ale daje się zaobserować okresy, w których kurs porusza się w wąskich przedziałach, a następnie wstępuje na kolejny "schodek" (nie wiem, czy moje bazgroły nie zaciemniają obrazu, zerknijcie lepiej sami w swoje programy AT). Wykres przywodzi mi na myśl strategię Nicolasa Darvasa z jego książki "Jak zarobiłem 2.000.000$ na giełdzie" - dokładnie na takich ruchach Darvas dorobił się fortuny.

Elzab [ELZ], interwał dzienny

Po wyjściu górą z półrocznej konsolidacji kurs Immobile [GKI] znalazł się na poziomach najwyższych od ponad trzech lat. Na wykresie rysuje się coś na kształ flagi. Bardzo płytka (póki co) korekta może zwiastować siłę papieru i kontynuację dynamicznych wzrostów. Kolejny typ dla tych, którzy nie boją się wskakiwać do rozpędzonych pociągów.

Immobile [GKI], interwał tygodniowy

Dla amatorów długookresowych inwestycji bardzo ciekawie może wyglądać sytuacja techniczna spółki GinoRossi [GRI]. Na wieloletnim wykresie (poniżej, interwał tygodniowy) można dopatrzeć się dość eleganckiego spotka, z wyjątkowo podręcznikowym wzrostem wolumenu po właściwej stronie formacji. Co ciekawe, w spodku widać już jedną, zrealizowaną formację (spodek w spodku; zagranie dało zwrot bliski +100%). Wygląda na to, że rysujemy właśnie uszko tego większego naczynia - potencjalnie niezły moment na wejście.

GinoRossi [GRI], interwał tygodniowy

Na koniec drobiazg - piękny młot na wykresie PGOdlew [PGO]. Tego rodzaju świeczki natychmiast zapalają u mnie alarmy sygnalizujący świetną okazję do spekulacyjnego zagrania. Niestety, papiery Polskiej Grupy Odlewniczej nie grzeszą płynnością, co nieco zmniejsza wiarygodność tego rodzaju sygnałów. Niemniej udostępniam, może ktoś zinterpretuje to z mniejszą dozą sceptycyzmu i zdoła zarobić na możliwym, krótkoterminowym zwrocie akcji.

PGOdlew [PGO], interwał dzienny

Pamiętajcie, że to tylko luźne spostrzeżenia nie stanowiące rekomendacji. Powodzenia!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza