poniedziałek, 30 czerwca 2014

Trzy flagi - złoto, drewno, mleko

W ramach weekendowego przeglądu rynków polecam trzy flagi - na złocie oraz spółkach z branż drzewnej, rolniczej. Oflagowane kursy mogą ruszyć w górę w tym tygodniu.

O spółce Paged [PGD] była mowa przed tygodniem (5 ciekawych spółek w przeddzień wybicia). Sytuacja części spółek zdążyła się już wyjaśnić, natomiast Paged od maja pozostaje w konsolidacji, między 37,5zł a 40zł. Ruch boczny trwa już zbyt długo, aby mówić o formacji flagi, jednak przedłużająca się konsolidacja w wąskim przedziale ciągle daje nadzieję na silne wybicie.

Paged [PDG]. Interwał dzienny. 1 rok.

Podobna, przedłużająca się konsolidacja w pobliżu szybko zdobytych szczytów, ma miejsce również na wykresie ukraińskiej spółki IMCompany [IMC]. Trójkąt zwyżkujący zamknął notowania w przedziale między ~10zł a ~10,30zł i technicznie rzecz biorąc lada moment powinniśmy spodziewać się rychłego wybicia górą i nowych szczytów.

IMCompany [IMC]. Interwał dzienny. 1 rok.

Na koniec - złoto [XAUUSD]. Nie wchodząc w długoterminowe dywagacje nad tym, czy i kiedy złoto zakończy trzyletnią korektę i odzyska swój blask, warto zerknąć na wykres z nieco krótszej perspektywy. W ostatnich dniach uformował się tam ładny prostokąt, który wróży kontynuację wzrostów. Obrazek poniżej. Dorzucę jeszcze link na wypadek, gdybyś zastanawiał się, Jak inwestować w złoto na giełdzie?.

Złoto [XAUUSD]. Wycena w dolarach. Interwał dzienny. 1 rok,.

Krociowych zysków!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza