czwartek, 26 czerwca 2014

W butach GinoRossi na daleką północ?

Na szerokim rynku lekki pomór, ale GinoRossi nic sobie z tego nie robi. Po tym, jak zarząd przygarnął całkiem sensowną liczbę akcji, kurs spółki zachowuje się wyjątkowo byczo i kreśli właśnie coś na kształt prowzrostowej flagi.

Spółka trafiła tutaj kilka sesji temu (5 ciekawych spółek z niedzielnego przeglądu), oglądana wówczas z dość szerokiej perspektywy, w której widać wieloletnią formację spodka (i spodka w spodku). Z perspektywy kilku lat trudno jednak wskazać właściwy moment zakupu. Tymczasem z pomocą przychodzą krótkoterminowe wykresy, na których rysuje się całkiem ładna flaga.

GinoRossi [GRI]. Ostatnie pół roku, interwał 1h.

Po przełamaniu kilkumiesięcznego trendu spadkowego i kilku sesjach dynamicznych wzrostów kurs konsoliduje się w dość wąskim przedziale, między ~2,85 a ~3,05. Potencjalny zasięg ruchu wzrostowego widziałbym nawet w okolicach 3,40zł. Co ciekawe, właśnie w tym rejonie przebiega linia oporu w rysowanej od kilku lat formacji spodka (GRI - wykres wieloletni). Jej sforsowanie otwiera już dość bajeczne perspektywy ;)

Pamiętajcie tylko o sensownym zabezpieczaniu pozycji. I zwróćcie uwagę, że gracie w Polsce i przy ograniczonej płynności najoczywistsze formacje mogą być pretekstem do łowienia leszcza...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza