niedziela, 22 czerwca 2014

5 ciekawych spółek w przeddzień wybicia

Warszawskie indeksy idą bokiem i trudno typować kierunek większego ruchu, który się zbliża. Tymczasem na kilku giełdowych spółkach konsolidacja kursu w wąskich przedziałach wskazuje na możliwą bliskość rychłego wybicia w górę.

Po rocznych spadkach, które sprowadziły cenę Arctic Paper [ATC] z poziomu ~7 do ~2zł, widać jaskółki odwrócenia trendu i wyraźny wzrost wolumenu. Jeśli rynek będzie respektował linię wsparcia i nie zejdzie poniżej 2,50zł, można spodziewać się co najmniej jeszcze jednej fali wzrostowej, z potencjalnym zasięgiem minimum 3zł.

Arctic Paper [ATC]. 2 lata. Interwał dzienny.

Pozytywne sygnały widać na wykresie spółki Drozapol-Profil [DPL]. Kurs znalazł się w rocznym trójkącie, z którego wyjdzie w ciągu najbliższych kilku sesji. W zasadzie jest to nie tyle formacja trójkąta, co atak na linię półrocznego trendu spadkowego. Za wzrostami może za to przemawiać obraz z nieco szerszej perspektywy. Na 10-letnim wykresie widać wyłamanie linii trendu spadkowego w październiku 2013 i obecne zejście kursu do tej linii, będącej teraz linią wsparcia.

Drozapol-Profil [DPL]. 2 lata. Interwał dzienny.

Drozapol-Profil [DPL]. 10 lat w interwale tygodniowym

Zaklinował się też wykres spółki Lena Lighting [LEN]. Oparciem dla kursu jest prawie dwuletnia linia trendu wzrostowego (obecnie ~4,20zł), a z góry opór zakres ruchu ogranicza opór w rejonie 4,50-4,70. Jego pokonanie oznaczałoby wyjście na poziomy najwyższe od 2007 roku.

Lena Lighting [LEN]. 2 lata. Interwał dzienny.

Po dużych, majowych wzrostach w relatywnie wąskim przedziale (między ~37,50 a ~40,50zł) konsoliduje się wykres kursu spółki Paged [PGD]. Kto liczył na flagę i mocne wybicie, nie doczekał się takowego, ale bardzo płytka korekta i trzymanie kursu blisko szczytów ciągle wyglądają dość byczo.

Paged [PGD]. 3 miesiące. Interwał 4-godzinny.

Powodzenia w spekulacji i niejednocyfrowych stóp zwrotu!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza