środa, 17 września 2014

Pękają opory - spółki wybijają nowe maksima

Wbrew wszelkiej logice i na przekór napiętej sytuacji na świecie, na polskiej giełdzie widać ostatnio oznaki siły. Kilka spółek uporało się z poziomami, które skutecznie zatrzymywały je przez ostatnie miesiące.

Linię oporu w rejonie ~85zł przebił Alior [ALR]. Czekałem na to wyjście, obserwując formującą się flagę, ale, prawdę mówiąc, liczyłem na nieco silniejszy impet po przełamaniu bariery podaży...

Alior [ALR]. Dwie sesje powyżej oporu, który trzymał kurs od kwietnia.


Efektownym, półtoraprocentowym skokiem przeskoczyła poziom oporu również Giełda Papierów Wartościowych [GPW], zamykając dzisiejszą sesję powyżej poziomu ~36,65.

GPW [GPW]. Interwał dzienny. Dziś padł półroczny opór.


Na historyczne maksima wyrwał się kurs spółki Kęty [KTY], choć dziś to ewidentnie oferta dla tych, którzy wierzą w wielką hossę i nie boją się kupić drogo, żeby sprzedać drożej.

Kęty [KTY]. Interał miesięczny. Historyczne maksima.


Poziom ~6,00 zaatakował skutecznie Serinus [SEN], stając przed szansą zakończenia paroletnich spadków. Uwaga - SEN to nic innego, jak poczciwy, dawny Kulczyk Oil Ventures [KOV].

Serinus [SEN]. Interwał dzienny. Będzie atak na linię trendu spadkowego?


Ubiegłoroczne maksima pokonał kilka sesji temu Sanok [SNK], wychodząc w rejon historycznych maksimów.

Sanok [SNK]. Interwał dzienny.


W ładnym stylu na historyczne maksima próbuje wyrwać się także kurs Dębicy [DBC]. Po nakreśleniu formacji przypominającej spodek, kurs konsoliduje się od kilku sesji tuż pod oporem w rejonie 102,40 (maksima z grudnia ubiegłego roku).

Dębica [DBC]. Interwał dzienny.


W podobnym, kluczowym rejonie zaparkował kurs Grajewa [GRJ]. Na pokonanie czeka opór w rejonie maksimów z ubiegłorocznego listopada, ~34,20.

Grajewo [GRJ]. Interwał dzienny.

Czy to pierwsze jaskółki hossy? Sytuacja na indeksie małych spółek, WIG250, pokazuje, że coś jest na rzeczy. Zasięg najbliższej korekty powinien wiele wyjaśnić, wyznaczając jednocześnie ramy nowemu trendowi.

WIG250. Interwał dzienny. Pierwsze jaskółki hossy?

Jak Wasze odczucia z rynku? Czy to poważniejsza zmiana sentymentu, czy tylko iskra entuzjazmu w męczącym trendzie bocznym? 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza