niedziela, 28 września 2014

7 ciekawych spółek i bonus dla łapaczy noży

W weekendowym przeglądzie - 7 spółek, których kursy walczą w rejonach wsparć i oporów, dając szanse na w miarę bezpieczne zagrania techniczne. Dodatkowo - jeden rodzynek dla amatorów mocnych wrażeń.  

Po przebiciu, kilka sesji temu, oporu w rejonie ~38,65zł, kurs GPW [GPW] zbliżył się do 12-miesięcznych maksimów (39,55zł w czwartek) i wrócił złotówkę niżej, potwierdzając, że dotychczasowy opór będzie teraz stanowił wsparcie. Technicznie - jest to podręcznikowy moment na zajęcie pozycji długiej. Gdyby nie wykupienie i ryzyko "strząśnięcia", można by spodziewać się trwałego przejścia psychologicznego poziomu 40,00zł i kolejnej, poważniejszej fali wzrostowej.

GPW. Techniczny powrót do linii przełamanego oporu.

Podobna sytuacja techniczna ma miejsce na wykresie GinoRossi [GRI], spółce dość często goszczącej w tutejszych przeglądach. Przez cały tydzień kurs testował wsparcie na 3,06zł, stanowiące przez ostatnie kilka miesięcy linię oporu. Trwająca od dwóch tygodni korekta schłodziła nieco wskaźniki, co daje szanse na kolejną fazę wzrostową z możliwym kolejnym atakiem na kilkuletnie maksima (3,50zł). Ryzyko stanowi ograniczona płynność, która może utrudniać właściwe zabezpieczenie pozycji.

GinoRossi [GRI]. Powrót do linii przełamanego oporu i możliwy koniec korekty.

W ciekawym punkcie znalazł się kurs ubiegłorocznego debiutanta - spółki Newag [NWG]. Presja popytu wyniosła kurs spółki w rejon 21,50zł, który tuż po debiucie, przez blisko kwartał, stanowił silny opór dla osuwającego się kursu (wygląda na punkt, który któryś z większych graczy obrał sobie za cenę dystrybucji większych zapasów papieru). Przejście oporu może potencjalnie wygenerować dynamiczny ruch w górę. Ryzyko stanowią dość mocno "wygrzane" wskaźniki, które proszą się o korektę przed kontynuacją wzrostów.

Newag [NWG]. Popyt napiera na opór w rejonie 21,50zł.

Wygląda na to, że identyczny scenariusz można rozgrywać na spółce Orzeł Biały [OBL]. Jeśli kurs utrzyma wsparcie na poziomie 8,00zł, można spodziewać się kolejnego ataku na opór ulokowany o 1zł wyżej.

Orzeł Biały [OBL]. Widać sygnały odwrócenia trendu. Nieciekawy jednak wykres A/D.


Z kolei Próchnik [PRC], po roku spadków (z poziomu 4,14zł!), rysuje coś na kształt spodka, z dnem na poziomie 1,30zł i górną krawędzią na poziomie 1,55zł. W piątek kurs spółki zamknął się na tym dokładnie poziomie i widać szanse na wzrosty we wszystkich perspektywach czasowych - tj. zarówno mocne wyjście w górę w ciągu kilku najbliższych sesji, jak i potencjalnie odwrócenie długoterminowego trendu spadkowego.

Próchnik [PRC]. Pora wyskakiwać ze spodka?

Przy rosnącym wolumenie opór w rejonie 6,50zł testuje kurs towarzystwa Quercus [QRS]. Spółka we wrześniu przełamała trwający od początku roku trend spadkowy i rysuje ładną, regularną falę wzrostową.

Quercus [QRS]. Konsolidacja pod linią oporu.

W znaczącym punkcie znajdują się notowania Trakcji [TRK]. Z jednej strony długa biała świeca z 17 września potwierdza przebicie, na wysokich obrotach, oporu na poziomie 1,10zł. Z drugiej, widać zatrzymanie impetu na linii trendu spadkowego poprowadzonej po tegorocznych wierzchołkach (obecnie ~1,18zł). Wydaje się, że - po technicznej korekcie - dopiero przejście tego poziomu otworzy drogę do dalszych wzrostów. W zależności od przyjętej strategii, zysku można szukać zajmując długie pozycje przy wsparciu (~1,10) lub wchodząc na rynek po przebiciu ~1,18.

Trakcja [TRK]. Pora na rozstrzygnięcia. 


Na koniec, dla amatorów mocnych wrażeń - interesująco wygląda New World Resources [NWR]. Spółka od dłuższego czasu znajduje się w poważnych kłopotach. Po dramatycznych spadkach od kilku sesji papier wymieniany jest w cenie 0,11-0,12zł. Wzrost wolumenu może być skutkiem rozgrywania tych wahań przez automaty, ale całkiem prawdopodobne jest też zbieranie akcji przez kapitał spekulacyjny lub ludzi, którzy wiedzą nieco więcej o kończącym się w październiku procesie restrukturyzacji kapitałowej. Ryzyko bardzo wysokie, ale jednocześnie ogromny potencjał zysków dla giełdowych nekromantów.


New World Resources [NWR]. Czyżby katastrofa była już w całości w cenie?

Zysków!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza